Deski snowboardowe do freeride'u

  • Numer 1 w snowboardach
  • Wszystkie Twoje ulubione marki pod jednym dachem
  • Zamówione przed godziną 15:00 = wysłane tego samego dnia
  • Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej  € 199,95

Najczęściej zadawane pytania.

Witaj w piękny świat snowboardingu! Chętnie pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru spośród różnych desek snowboardowych, butów, wiązań lub innych powiązanych z snowboardem artykułów. Wykorzystaj w pełni swoją następną wycieczkę na nartach dzięki sprzętowi snowboardowemu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Arno

Ekspert snowboardowy

What is a freeride snowboard? plus-icon

A freeride snowboard is a type of snowboard specifically designed for off-piste riding and exploring un-groomed terrains outside of designated trails. It is intended for snowboarders who enjoy adventurous descents in deep powder snow, steep slopes, and challenging terrain.

What are the characteristics of a freeride snowboard? plus-icon

Characteristics of a freeride snowboard are designed to meet the needs of riding in off-piste conditions and exploring diverse terrains. Some features include: a directional shape, a relatively stiff flex, a camber profile, and a setback stance.

How long should a freeride snowboard be? plus-icon

The length of a freeride snowboard depends on various factors, including your height, weight, riding style, and preferences. Generally, a freeride snowboard is ridden approximately 2 to 4 cm longer than an all-mountain snowboard.

When to choose a freeride snowboard? plus-icon

You may choose a freeride snowboard if you are interested in riding outside of groomed slopes and exploring off-piste terrain. Freeride snowboards are designed to perform well in various terrain conditions, especially in deep powder snow, steep slopes, and rough surfaces.

What is the cost of a freeride snowboard? plus-icon

The price of a freeride snowboard can vary depending on factors such as the brand, quality, technologies used, and any additional features. Generally, freeride snowboards can range in price from around €400 to €1000 or more. However, there are also cheaper or more expensive options available, depending on your budget and the specific features you are looking for.

Kup snowboard freeride

Kiedy jesteś na wyciągu, zawsze szukasz okazji do zanurzenia się w świeżym puchu? W takim razie z pewnością jesteś prawdziwym freeriderem. Jeśli regularnie zjeżdżasz z utartych szlaków, bardzo przyda Ci się odpowiednia deska snowboardowa do freeride'u. Na Snowboards.pl jesteś we właściwym miejscu dla całego swojego sprzętu snowboardowego. Mamy w magazynie deski snowboardowe do freeride'u najlepszych marek. Ponadto z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć odpowiednią deskę, abyś mógł czerpać maksymalną przyjemność z jazdy na śniegu. Zapoznaj się z naszą kolekcją desek snowboardowych dla kobiet i mężczyzn.

Czym jest snowboard freeride?

Istnieją różne terminy używane do opisania różnych desek snowboardowych. Deska snowboardowa freeride charakteryzuje się swoim kształtem. Większość desek zorientowanych na freeride ma kształt kierunkowy. Oznacza to, że wiązania są umieszczone do tyłu. Daje to dłuższy nos i krótszy ogon. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że ułatwia ono wchodzenie w zakręty i jazdę po ciasno przygotowanych stokach. Ponadto deski freeride mają zwężający się ogon. Oznacza to, że ogon jest węższy niż nos. Szeroka końcówka lub nos lepiej unosi się w puchu. Ze względu na węższy ogon, zapadasz się nieco głębiej w śniegu, więc musisz włożyć mniej siły w tylną nogę, aby utrzymać deskę nad puchem.

freeride snowboards

Czym charakteryzuje się snowboard freeride?

Snowboard freeride to deska, której można używać zarówno na stoku, jak i poza nim. Deskę freeride można rozpoznać po jej kształcie. Prawie wszystkie deski freeride mają kształt kierunkowy. Oprócz dłuższego nosa, deski te mają zwykle zwężający się ogon. Ogon jest węższy niż nos/końcówka. Kształt kierunkowy steruje ciaśniej na stoku i zapewnia większą pływalność w puchu. Połączenie węższego ogona i faktu, że stoisz bardziej z tyłu deski snowboardowej, zapewnia, że tył deski tonie trochę w puchu. Dzięki temu nos dobrze "pływa", a ty musisz wywierać mniejszy nacisk na tylną nogę. A to oszczędza wielu poparzeń nóg!

Zalety snowboardu freeride

Deska snowboardowa do freeride'u oferuje wiele korzyści dla żądnych przygód snowboardzistów, którzy lubią zjeżdżać z utartych szlaków. Te wyspecjalizowane deski zostały zaprojektowane z myślą o jeździe w nieprzygotowanym śniegu i poza trasami.
Główną zaletą snowboardu freeride jest jego doskonała wyporność w głębokim puchu. Dzięki szerszemu nosowi i węższemu ogonowi, deski freeride z łatwością prześlizgują się przez głęboki śnieg, pozwalając ci unosić się bez wysiłku i cieszyć się pełnymi adrenaliny zjazdami.
Deski snowboardowe do freeride'u często mają sztywniejszy i bardziej responsywny flex, zapewniając stabilność i kontrolę przy dużych prędkościach i w trudnym terenie.
Konstrukcja deski snowboardowej do freeride'u pozwala również na manewrowanie między drzewami i techniczne zjazdy, dając więcej możliwości eksploracji terenu i podejmowania nowych wyzwań.

freeride snowboard kopen

Długie i krótkie deski snowboardowe do freeride'u

Ogólnie rzecz biorąc, snowboard freeride jest o 2-4 cm dłuższy niż snowboard all-mountain. Obecnie coraz częściej spotyka się krótsze deski freeride'owe. Te "krótkie deski" są krótsze, ponieważ są szersze. Krótkie deski freeride są bardziej zwrotne w puchu i idealne do slalomu między drzewami. Z taką krótką deską snowboardową do freeride'u można również świetnie bawić się na stoku. Bardziej interesują Cię duże i długie skręty oraz maksymalna prędkość? Wtedy długa deska freeride'owa będzie dobrym wyborem. Dobrym wyborem będzie Jones Flagship. Preferujesz bardziej zabawową jazdę i najczęściej można Cię spotkać na krawędzi stoku? W takim razie dobrym wyborem będzie krótka deska freeride'owa. Dobrym przykładem jest Bataleon partywave

Jaka jest idealna długość deski snowboardowej do freeride'u?

Idealna długość deski snowboardowej do freeride'u zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest wzrost i waga użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, deski freeride są dłuższe niż deski freestyle. Szukasz deski snowboardowej do freeride'u, na której chcesz dać z siebie maksimum na stoku i preferujesz duże i długie skręty? W takim razie wybierz nieco dłuższą długość +/- 2-4 cm dłuższą niż snowboard all-mountain.

Obecnie można również spotkać wiele krótszych snowboardów freeride. Tego typu deski są specjalnie zaprojektowane do krótkiej jazdy. Deski te są bardzo zwrotne i mają taką samą pływalność jak dłuższe, ponieważ są również szersze, aby zrekompensować długość. Ponownie, te deski są idealne, gdy lubisz jeździć między drzewami.

Kiedy wybrać snowboard freeride?

Regularnie jesteśmy pytani, dlaczego warto wybrać deskę freeride'ową zamiast deski all-mountain. Przede wszystkim powiedzmy, że zabawa w górach jest najważniejsza. Czy masz już kilka tygodni doświadczenia i jesteś typem snowboardzisty, który lubi maksymalną prędkość i lubi jeździć poza trasami? Zwykle jeździsz z narciarzami i rzadko można cię spotkać w funparku? W takim razie snowboard freeride jest odpowiednim wyborem.

Snowboard freeride online na snowboards.pl

Na Snowboards.pl możesz bezpiecznie i szybko zamówić nowy snowboard freeride swojej ulubionej marki. Mamy deski od Bataleon, Jones, Arbor, Lib Tech, Burton, Gnu, Roxy, Nidecker i THE Boardscompany. Ponadto sprawdź wiązania freeride, jeśli szukasz deski snowboardowej do freeride. Potrzebujesz więcej informacji lub porady? Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli pomóc Ci znaleźć nową deskę. Wolisz zobaczyć i poczuć deski snowboardowe, wiązania i buty na żywo? Odwiedź nasz sklep snowboardowy.