Deski snowboardowe Rocker

  • Numer 1 w snowboardach
  • Wszystkie Twoje ulubione marki pod jednym dachem
  • Zamówione przed godziną 15:00 = wysłane tego samego dnia
  • Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej  € 199,95

Najczęściej zadawane pytania.

Witaj w piękny świat snowboardingu! Chętnie pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru spośród różnych desek snowboardowych, butów, wiązań lub innych powiązanych z snowboardem artykułów. Wykorzystaj w pełni swoją następną wycieczkę na nartach dzięki sprzętowi snowboardowemu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Arno

Ekspert snowboardowy

What is a rocker snowboard? plus-icon

A rocker snowboard, also known as a reverse camber snowboard, is a type of snowboard where the tip and tail are curved upward while the middle section (under the bindings) is closer to the snow.

What are the benefits of a rocker snowboard? plus-icon

The rocker shape causes the contact points of the snowboard to be closer to the center, making the board easier to turn and giving it a playful and forgiving feel. The raised portion in the tip and tail helps prevent the board from getting caught in deep snow by improving floatation. This makes rocker snowboards especially suitable for freestyle riding, beginners, park riders, and riding in powder snow.

What are the disadvantages of a rocker snowboard? plus-icon

It is important to note that rocker snowboards may have less stability and edge grip in harder and icy conditions compared to other snowboard shapes, such as camber or hybrid camber. Therefore, choosing a snowboard with a specific profile can depend on your riding style, experience, and the specific conditions in which you want to ride. Lib-tech and Gnu snowboards have implemented Magne-Traction to compensate for loss of grip.

When to choose a rocker snowboard? plus-icon

You may consider choosing a rocker snowboard if you intend to ride freestyle as it provides a playful and forgiving feel. It can also offer numerous advantages when riding in powder snow. The raised tip and tail help enhance floatation. For beginner snowboarders, a rocker snowboard can be a good choice. The rocker shape makes the board easier to turn and provides beginners with more control and stability, allowing them to build confidence and improve their skills more quickly.

Is a rocker snowboard only for beginners? plus-icon

No, a rocker snowboard is not only for beginners. While rocker snowboards are often recommended for beginners due to their forgiving and easy-to-turn nature, they can also be suitable for advanced and experienced snowboarders depending on their preferences and the conditions in which they ride.

Deski snowboardowe rocker od najlepszych marek

Masz na oku deskę snowboardową typu rocker? Snowboards.eu/dk W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce na . W naszej szerokiej kolekcji snowboardów znajdziesz deski rocker najlepszych marek, takich jakLib Tech, Burton, Arbor, Gnu, Rome, Capita oraz Roxy. Camber i rocker opisują krzywiznę deski snowboardowej widzianej z boku. Deska snowboardowa z rockerem ma inny profil niż płaska deska snowboardowa, ponieważ przód i tył są lekko uniesione.

rocker snowboards

Pochodzenie tego profilu

Na początku XXI wieku wszystkie deski snowboardowe miały tradycyjny camber. W połowie tej dekady pojawiła się nowa technologia, która na zawsze zmieniła konstrukcję desek snowboardowych. Popularność rockera doprowadziła do powstania wielu odmian mających na celu poprawę wydajności w niemal każdym terenie. Najpopularniejszymi rodzajami desek z rockerem są deski snowboardowe z rockerem/reverse camber i hybrydowe deski snowboardowe z rockerem.

Deski snowboardowe z odwróconym camberem

Deska snowboardowa z odwróconym camberem, znana również jako V-rocker, jest zasadniczo przeciwieństwem deski snowboardowej z camberem. Jest to zrównoważony łuk, który zakrzywia się w górę od środka deski. Kształt jest bardzo podobny do szyny podłogowej zabytkowego fotela bujanego. W języku angielskim takie krzesło nazywa się bujanym fotelem. Od razu wiadomo, skąd pochodzi termin rocker.

Zalety desek snowboardowych typu rocker

Deska snowboardowa z rockerem oferuje kilka zalet dla snowboardzistów, szczególnie w specyficznych warunkach. Zakrzywienie deski w górę na środku (rocker) pozwala na łatwe skręcanie, zapobiega zakleszczaniu się w puchu i sprawia, że deska jest bardziej zabawna. Poprawia pływalność w głębokim śniegu i zmniejsza ryzyko złapania krawędzi, dzięki czemu jest bardziej wyrozumiały dla początkujących. Ponadto rocker ułatwia jazdę na butte i wykonywanie trików freestyle. Nacisk na kontakt nosa i ogona pozwala na lepszą kontrolę podczas skręcania i freestyle'u. Deska snowboardowa z rockerem jest więc idealna do freestyle'u, jazdy w puchu i dla snowboardzistów, którzy lubią zabawną i wybaczającą błędy jazdę.

rocker snowboards

Deski snowboardowe z rockerem dla początkujących

Czasami mówi się, że deski snowboardowe z rockerem są przeznaczone dla początkujących lub snowboardzistów zorientowanych na fre estyle. Nie jest to do końca prawda. Owszem, deski z rockerem są bardzo przyjazne, a ponieważ dziób i ogon są uniesione, deska nie gryzie łatwo. Jest to zaleta dla początkujących i freestylerów, dlatego wiele snowboardów dla początkujących ma rocker. Ale są też deski snowboardowe z rockerem z dużą ilością popu i mocy, które są bardzo ciasne w prowadzeniu i stabilne przy dużych prędkościach. Istnieją więc również dobre zaawansowane deski snowboardowe z rockerem. Krótko mówiąc: wybór rockera jest kwestią preferencji.

Snowboard z rockerem jest bardziej korzystny niż snowboard z camberem, ponieważ lepiej radzi sobie w puchu i jest bardziej wyrozumiały. Zakrzywienie w górę w środkowej części deski zapobiega zaczepianiu się w głębokim śniegu, jednocześnie poprawiając pływalność. Konstrukcja rocker ułatwia skręcanie i wykonywanie trików freestyle, a także minimalizuje ryzyko złapania krawędzi, dzięki czemu jest idealna dla początkujących. Deski snowboardowe Camber mają bardziej tradycyjny kształt łuku, zapewniając lepszy pop i precyzję na twardych stokach, ale są mniej wybaczające w puchu i wymagają większych umiejętności technicznych.

Kup deski snowboardowe rocker online

Snowboards.eu/dkDeskę snowboardową rocker można bezpiecznie i szybko kupić na stronie . Potrzebujesz więcej informacji lub porady na temat deskisnowboardowej? Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz sklep snowboardowy, aby zobaczyć deski rocker na żywo. W naszym sklepie znajdziesz te same męskie i damskie deski snowboardowe rocker, co w naszym sklepie internetowym. Nasz sklep snowboardowy jest łatwo dostępny, a samochód można zaparkować za darmo.