Deski snowboardowe ze spiekaną podstawą

  • Numer 1 w snowboardach
  • Wszystkie Twoje ulubione marki pod jednym dachem
  • Zamówione przed godziną 15:00 = wysłane tego samego dnia
  • Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej  € 199,95

Najczęściej zadawane pytania.

Witaj w piękny świat snowboardingu! Chętnie pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru spośród różnych desek snowboardowych, butów, wiązań lub innych powiązanych z snowboardem artykułów. Wykorzystaj w pełni swoją następną wycieczkę na nartach dzięki sprzętowi snowboardowemu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Arno

Ekspert snowboardowy

What is a sintered base? plus-icon

A sintered base, also known as a gesintered base, refers to the type of base used on a snowboard. It is a construction method where the base of the snowboard is made from compressed polyethylene (PE) pellets under high pressure and heat. The result is a strong and durable base that offers excellent glide on snow.

Advantages of a sintered base? plus-icon

The major advantage of a sintered base is its porous nature, which allows it to absorb wax effectively. Additionally, a sintered base is harder than an extruded base, which helps maintain the base's profile for a longer period of time. These benefits contribute to faster glide performance of the snowboard.

Disadvantages of a sintered base:? plus-icon

A sintered base requires regular maintenance, especially waxing the snowboard. Due to the porous structure of the sintered base, it can absorb dirt, dust, and other contaminants. Regular waxing is necessary to maintain the glide performance and protect the base. This requires more effort and time compared to an extruded base, which generally requires less maintenance.

What is the cost of a snowboard with a sintered base? plus-icon

Snowboards with a sintered base are generally more expensive than snowboards with an extruded base. The production process of a sintered base is more complex and costly, which can result in a higher price for the snowboard. A snowboard with a sintered base typically starts at around €400.

Szybszy ślizg dzięki desce snowboardowej ze spiekaną podstawą

Pewnie to kojarzysz. Płaskie odcinki łączące stoki, na których zatrzymujesz się. W międzyczasie widzisz, jak inni snowboardziści po prostu zjeżdżają. Wypinasz się z tylnego wiązania i zaczynasz stąpać. To bardzo frustrujące, gdy jedziesz, a inni ślizgają się obok ciebie. Ale dlaczego niektórzy snowboardziści nie muszą robić kroków? Jednym z głównych powodów jest to, że snowboardziści, którzy ślizgają się dłużej, prawdopodobnie mają snowboard ze spiekaną podstawą. Spiekana podstawa jest twardsza i pochłania więcej wosku, dzięki czemu można jeździć dłużej i szybciej.

Czym jest spiekana podstawa deski snowboardowej?

Spiekana podstawa to nazwa sposobu, w jaki produkowany jest rdzeń deski snowboardowej. Podobnie jak podstawawytłaczana, podstawa spiekana jest wykonana z polietylenu. Małe kulki tego materiału są wytwarzane, a następnie ściskane pod wysokim ciśnieniem. To sprawia, że materiał jest twardszy i tworzy małe pory w desce. Pory te sprawiają, że deska snowboardowa ze spiekaną podstawą może wchłonąć więcej wosku.

sintered base snowboard

Zalety snowboardu ze spiekaną podstawą

Deska snowboardowa ze spiekaną podstawą oferuje kilka zalet ze względu na wysokiej jakości materiały i konstrukcję. Spiekane podstawy są wytwarzane przez prasowanie małych cząstek polietylenu pod wysokim ciśnieniem i ciepłem, tworząc trwałą podstawę o niskiej porowatości.
Główną zaletą spiekanej podstawy jest jej doskonały poślizg. Podstawa pochłania mniej wosku niż spiekana podstawa, dzięki czemu deska ślizga się szybciej i dłużej przy dużej prędkości, szczególnie na płaskich odcinkach i przygotowanych stokach. To sprawia, że spiekane podstawy są idealne dla doświadczonych riderów żądnych prędkości.
Co więcej, spiekana podstawa zapewnia lepszą wydajność w puchu. Struktura o niskich porach zapobiega przywieraniu śniegu do deski, ułatwiając jej ślizganie się po głębokim śniegu i zmniejszając opór.
Kolejną zaletą spiekanych podstaw jest ich trwałość. Są one mniej podatne na zużycie i uszkodzenia niż spiekane podstawy, dzięki czemu deska wytrzymuje dłużej i wymaga mniej konserwacji.
Krótko mówiąc, deska snowboardowa ze spiekaną podstawą jest idealna dla doświadczonych snowboardzistów poszukujących lepszych osiągów ślizgowych, prędkości i trwałości. Jest to idealny wybór dla riderów, którzy chcą cieszyć się płynną jazdą z dużą prędkością i ślizgać się bez wysiłku w różnych warunkach śniegowych, od przygotowanych stoków po głęboki puch.

snowboard met een sintered base

Jak konserwować deskę snowboardową ze spiekaną podstawą?

Konserwacja deski snowboardowej ze spiekaną podstawą jest niezbędna do utrzymania jej wydajności i trwałości. Oto kilka ważnych kroków dotyczących konserwacji:

  1. Regularne woskowanie: Spiekana podstawa wymaga regularnego woskowania, aby zoptymalizować poślizg. Woskuj deskę co najmniej raz w sezonie, ale częściej, jeśli często jeździsz. Używaj wosku odpowiedniego do temperatury i warunków śniegowych.
  2. Czyszczenie podstawy: Po każdej jeździe usuwaj brud i pozostałości miękką szczotką. Użyj środka do czyszczenia podstawy, aby usunąć uporczywy brud i pozostałości wosku.
  3. Ostrzenie krawędzi: Naostrz krawędzie deski snowboardowej, aby zachować przyczepność i kontrolę. Najlepiej zrobić to na początku sezonu i w razie potrzeby między sezonami.
  4. Prawidłowe przechowywanie deski: Przechowuj deskę snowboardową w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i elementów grzewczych.
  5. Napraw uszkodzenia: Napraw wszelkie uszkodzenia podstawy lub krawędzi tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.
  6. Co roku oddawaj deskę do serwisu: Zabieraj deskę snowboardową do profesjonalnego sklepu snowboardowego co roku w celu dokładnej konserwacji, w tym naprawy głębszych zadrapań i struktury na podstawie.

Odpowiednia konserwacja deski snowboardowej ze spiekaną podstawą pozwala przedłużyć jej żywotność i nadal cieszyć się optymalnymi osiągami w górach.

Która deska snowboardowa ma spiekaną podstawę?

Mówiąc najprościej, deski snowboardowe dla zaawansowanych i ekspertów mają spiekane podstawy. Aby utrzymać niską cenę, deski snowboardowe dla początkujących mają zwykle wytłaczaną podstawę. Nie ma w tym nic złego, ponieważ początkujący nie chcą w najbliższym czasie osiągać bardzo dużych prędkości. Każda deska freeride' owa ma również spiekaną podstawę. Deski te są więc automatycznie w wyższym segmencie.

Kup spiekane deski snowboardowe online

Odwiedź Snowboards.pl, aby kupić snowboard ze spiekaną podstawą. W naszej kolekcji znajdziesz deski snowboardowe najlepszych marek, takich jak Bataleon, Jones, Lib-Tech, Roxy, Arbor, Burton, Nidecker, Rome, Capita i Gnu. Zamów szybko i bezpiecznie. Potrzebujesz więcej informacji lub chcesz zobaczyć deski snowboardowe na żywo? Odwiedź nasz sklep snowboardowy w Nijverdal.