Polityka prywatności i plików cookie

O naszej polityce prywatności

Sideways bardzo dba o Twoją prywatność. Przetwarzamy tylko te dane, które są nam potrzebne do (ulepszania) naszych usług, i ostrożnie traktujemy informacje, które zebraliśmy na Twój temat i Twoim korzystaniu z naszych usług. Nigdy nie udostępniamy Twoich danych osobowych osobom trzecim w celach komercyjnych.

Niniejsza polityka prywatności dotyczy korzystania z witryny internetowej i usług dostępnych na niej przez Sideways. Data wejścia w życie tych warunków to 29/08/2019, a publikacja nowej wersji oznacza wygaśnięcie ważności wszystkich poprzednich wersji. Niniejsza polityka prywatności opisuje, jakie dane na Twój temat zbieramy, w jaki sposób są one wykorzystywane oraz kiedy i w jakich okolicznościach mogą być udostępniane osobom trzecim. Wyjaśniamy również, w jaki sposób przechowujemy Twoje dane i jak chronimy je przed nadużyciem, a także jakie masz prawa w związku z przekazanymi nam danymi osobowymi.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej polityki prywatności, skontaktuj się z naszym przedstawicielem ds. ochrony danych osobowych. Dane kontaktowe znajdziesz na końcu naszej polityki prywatności.

O przetwarzaniu danych

Poniżej znajdziesz informacje na temat sposobu przetwarzania Twoich danych, miejsca ich przechowywania, stosowanych technik zabezpieczeń oraz osób lub podmiotów, które mogą mieć dostęp do tych danych.

Oprogramowanie sklepu internetowego

Magento

Nasz sklep internetowy został stworzony przy użyciu oprogramowania Magento, a także wybraliśmy Magento jako naszego dostawcę hostingu internetowego. Dane osobowe, które udostępniasz nam w celu świadczenia usług, są udostępniane tej firmie. Magento ma dostęp do Twoich danych w celu zapewnienia nam wsparcia technicznego, jednak nigdy nie wykorzysta Twoich danych w celach innych niż techniczne. Magento jest zobowiązana do podjęcia odpowiednich środków zabezpieczeń na mocy umowy zawartej z nami. Środki te obejmują stosowanie szyfrowania SSL i rygorystyczną politykę haseł. Regularnie tworzone są kopie zapasowe, aby zapobiec utracie danych.

Poczta elektroniczna i listy mailingowe

MailChimp

Wysyłamy nasze biuletyny e-mailowe za pośrednictwem MailChimp. MailChimp nigdy nie użyje Twojego imienia ani adresu e-mail w celach własnych. W każdym e-mailu wysłanym automatycznie za pośrednictwem naszej strony internetowej znajdziesz link „odsubskrybuj”. Jeśli zdecydujesz się na kliknięcie tego linku, nie będziesz już otrzymywać naszego biuletynu. Twoje dane osobowe są bezpiecznie przechowywane przez MailChimp. MailChimp używa plików cookie i innych technologii internetowych do śledzenia, czy e-maile są otwierane i czy są czytane. MailChimp zastrzega sobie prawo do wykorzystywania Twoich danych w celu dalszego ulepszania swoich usług i w ramach tego celu może udostępniać (anonimizowane) dane osobom trzecim.

 

Procesory płatności

Mollie

Do obsługi (części) płatności w naszym sklepie internetowym korzystamy z platformy Mollie. Mollie przetwarza Twoje dane osobowe, takie jak imię, adres zamieszkania i dane płatnicze, takie jak numer konta bankowego lub karty kredytowej. Mollie podjęło odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu ochrony Twoich danych osobowych. Mollie zastrzega sobie prawo do wykorzystywania Twoich danych w celu dalszego ulepszania swoich usług i w ramach tego celu może udostępniać (anonimizowane) dane osobom trzecim. Wszystkie wyżej wymienione gwarancje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych stosują się również do elementów usług Mollie, do których zleceniodawca zatrudnia osoby trzecie. Mollie nie przechowuje Twoich danych dłużej niż jest to dozwolone na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

 

Opinie

WebwinkelKeur

Zbieramy recenzje za pośrednictwem platformy WebwinkelKeur. Jeśli zostawisz recenzję za pośrednictwem WebwinkelKeur, jesteś zobowiązany podać swoje imię i adres e-mail. WebwinkelKeur udostępnia nam te dane, abyśmy mogli przyporządkować recenzję do Twojego zamówienia. WebwinkelKeur publikuje również Twoje imię na swojej własnej stronie internetowej. W niektórych przypadkach WebwinkelKeur może skontaktować się z Tobą, aby uzyskać wyjaśnienie dotyczące Twojej recenzji. W przypadku zaproszenia Cię do zostawienia recenzji, udostępniamy Twoje imię i adres e-mail WebwinkelKeur. Wykorzystują oni te dane wyłącznie w celu zaproszenia Cię do zostawienia recenzji. WebwinkelKeur podjął odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu ochrony Twoich danych osobowych.

 

WebwinkelKeur zastrzega sobie prawo do korzystania z usług stron trzecich w celu świadczenia usług, na co wyraziliśmy zgodę WebwinkelKeur. Wszystkie wyżej wymienione gwarancje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych stosują się również do elementów usług WebwinkelKeur, do których zleceniodawca zatrudnia osoby trzecie.

 

Wysyłka i logistyka

PostNL

Jeśli składasz u nas zamówienie, naszym zadaniem jest dostarczenie go do Ciebie. Korzystamy z usług PostNL w celu realizacji dostaw. Dlatego musimy udostępnić Twoje dane osobowe, takie jak imię, adres i miejsce zamieszkania, firmie PostNL. PostNL wykorzystuje te dane wyłącznie w celu wykonania umowy. W przypadku korzystania przez PostNL z podwykonawców, PostNL również udostępnia Twoje dane tym podmiotom.

 

DHL

Jeśli składasz u nas zamówienie, naszym zadaniem jest dostarczenie go do Ciebie. Korzystamy z usług DHL w celu realizacji dostaw. Dlatego musimy udostępnić Twoje dane osobowe, takie jak imię, adres i miejsce zamieszkania, firmie DHL. DHL wykorzystuje te dane wyłącznie w celu wykonania umowy. W przypadku korzystania przez DHL z podwykonawców, DHL również udostępnia Twoje dane tym podmiotom.

 

Fakturowanie i księgowość

Exact

Do prowadzenia naszej administracji i księgowości korzystamy z usług Exact. Dzielamy się z nimi Twoimi danymi osobowymi, takimi jak imię, adres i dane związane z Twoim zamówieniem. Te dane są wykorzystywane do prowadzenia księgowości faktur sprzedaży. Twoje dane osobowe są wysyłane i przechowywane w sposób bezpieczny. Exact jest zobowiązany do zachowania poufności i traktowania Twoich danych w sposób poufny. Exact nie używa Twoich danych osobowych w innych celach niż opisane powyżej.

 

Cel przetwarzania danych

Wykorzystujemy Twoje dane wyłącznie w celu świadczenia naszych usług. Oznacza to, że cel przetwarzania zawsze jest bezpośrednio związany z zleceniem, które nam przekazałeś. Nie wykorzystujemy Twoich danych do celów (ukierunkowanej) marketingu. Jeśli udostępnisz nam dane, a my użyjemy ich w celach innych niż na Twoje życzenie, będziemy Cię o to wyraźnie prosić o zgodę. Twoje dane nie są udostępniane osobom trzecim, chyba że jest to konieczne do wypełnienia obowiązków księgowych i administracyjnych. Te osoby trzecie są również zobowiązane do zachowania poufności na mocy umowy zawartej między nimi a nami, ślubowania lub obowiązku prawnej tajemnicy.

 

Automatycznie zbierane dane

Prawo do bycia zapomnianym

Zawsze masz prawo do usunięcia danych, które przetwarzamy (lub pozwalasz na ich przetwarzanie). Możesz złożyć taki wniosek do naszej osoby do kontaktu ds. ochrony prywatności. Otrzymasz odpowiedź na twój wniosek w ciągu 30 dni. Jeśli wniosek zostanie uwzględniony, wyślemy potwierdzenie na twój znanego nam adres e-mail, że dane zostały usunięte.

 

Prawo do przenoszenia danych

Zawsze masz prawo do przeniesienia danych, które przetwarzamy (lub pozwalasz na ich przetwarzanie), do innego podmiotu. Możesz złożyć taki wniosek do naszej osoby do kontaktu ds. ochrony prywatności. Otrzymasz odpowiedź na twój wniosek w ciągu 30 dni. Jeśli wniosek zostanie uwzględniony, wyślemy kopie lub wyciągi ze wszystkich danych o tobie, które przetwarzaliśmy lub które przetwarzane są przez naszych innych administratorów danych. Być może zostaniesz wówczas poproszony o udowodnienie swojej tożsamości.

 

Zmiany w polityce prywatności

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany naszej polityki prywatności w dowolnym momencie. Jednak na tej stronie zawsze znajdziesz najnowszą wersję. Jeśli nowa polityka prywatności wpłynie na sposób, w jaki przetwarzamy już zebrane dane dotyczące ciebie, powiadomimy cię o tym drogą mailową.

 

Dane kontaktowe

Jeśli masz pytania dotyczące swoich danych osobowych lub naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami za pomocą poniższych danych kontaktowych:

Sideways V.O.F.

Waterwinweg 31

7572 PD Oldenzaal

Email: [email protected]

Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2019 roku

Prawo do przenoszenia danych

Zawsze masz prawo do przeniesienia danych, które przetwarzamy (lub pozwalasz na ich przetwarzanie), i które odnoszą się do Twojej osoby lub można je z nią powiązać, do innej strony. Możesz złożyć taki wniosek do naszej osoby kontaktowej ds. ochrony prywatności. Otrzymasz odpowiedź na Twój wniosek w ciągu 30 dni. Jeśli Twój wniosek zostanie uwzględniony, prześlemy na Twój znany nam adres e-mail kopie lub wyciągi ze wszystkich danych o Tobie, które przetwarzaliśmy, lub które przetwarzały podmioty przetwarzające na nasze zlecenie, lub trzecie strony. W takim przypadku jest prawdopodobne, że nie będziemy w stanie kontynuować świadczenia usług, ponieważ nie będziemy mogli zagwarantować bezpiecznego połączenia baz danych.

 

Prawo do wniesienia sprzeciwu i inne prawa

W określonych przypadkach masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych przez Sideways V.O.F. lub na nasze zlecenie. Jeśli zgłosisz sprzeciw, natychmiastowo wstrzymamy przetwarzanie danych w oczekiwaniu na rozpatrzenie Twojego sprzeciwu. Jeśli Twój sprzeciw zostanie uznany za uzasadniony, dostarczymy Ci kopie lub wyciągi z danych, które przetwarzaliśmy (lub które przetwarzają podmioty przetwarzające na nasze zlecenie), a następnie zaprzestaniemy dalszego przetwarzania. Masz także prawo do niepodlegania zautomatyzowanemu indywidualnemu podejmowaniu decyzji lub profilowaniu. Nie przetwarzamy Twoich danych w taki sposób, aby to prawo miało zastosowanie. Jeśli uważasz, że tak się dzieje, skontaktuj się z naszym przedstawicielem ds. ochrony prywatności.

 

Ciasteczka (Cookies)

Google Analytics

Na naszej stronie internetowej używane są pliki cookie amerykańskiej firmy Google jako część usługi "Analytics". Używamy tej usługi do monitorowania i tworzenia raportów na temat tego, jak użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej. Ten dostawca może być zobowiązany na mocy obowiązujących przepisów prawa do udostępnienia tych danych. Nie zezwoliliśmy Google na używanie uzyskanych informacji analitycznych do celów innych usług Google.

 

Ciasteczka (Cookies) od firm trzecich

Jeśli oprogramowanie od firm trzecich wykorzystuje pliki cookie, jest to wymienione w niniejszym oświadczeniu o ochronie prywatności.

 

Zmiany w polityce prywatności

Zachowujemy sobie prawo do zmiany naszej polityki prywatności w dowolnym momencie. Jednak na tej stronie zawsze znajdziesz najnowszą wersję. Jeśli nowa polityka prywatności wpłynie na sposób, w jaki już zbierane dane dotyczące Ciebie są przetwarzane, poinformujemy Cię o tym drogą mailową.

 

Dane kontaktowe

Sideways

Waterwinweg 31

7572PD, Oldenzaal

Holandia

E-mail: [email protected]