Holmenkol

Holmenkol zestaw do woskowania i ostrzenia nart i snowboardów

Myślisz o woskowaniu nart lub snowboardu? Wtedy od razu myślisz o Holmenkol. Marka ta produkuje wosk od 1922 roku, co czyni ją najstarszą marką produkującą wosk narciarski. Ponadto marka ta oznacza najwyższą wydajność w pielęgnacji tekstyliów.

 • Woskowanie nart i snowboardu
 • Woskowanie nart i snowboardu
 • Pielęgnacja tekstyliów

Najlepszą wydajność osiąga się, gdy samemu zaczyna się konserwację i tuning nart lub snowboardu. Nie jest to bardzo trudne, ale ważne jest, aby postępować zgodnie z właściwą kolejnością. Oczywiście ważne jest również stosowanie odpowiednich materiałów. Zawsze zaczynamy od naostrzenia stalowych krawędzi. Dopiero gdy stalowe krawędzie są całkowicie ostre, można rozpocząć woskowanie. Chcesz zacząć samodzielnie? Chętnie pomożemy Ci zacząć. Regularnie prowadzimy warsztaty woskowania i ostrzenia. Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwości. Zebraliśmy już dla Ciebie kilka kompletnych zestawów z Holmenkol, abyś od razu miał odpowiednie materiały eksploatacyjne.

Holmenkol zestaw do ostrzenia

Chcesz samodzielnie nawoskować lub naostrzyć swoje narty lub snowboard? W takim razie zestaw do ostrzenia snowboardu z Holmenkol jest niezbędny. Dobrze naostrzona stalowa krawędź zapewnia lepszą przyczepność, lepsze właściwości ślizgowe i sprawia, że stalowa krawędź dłużej pozostaje ostra. Oprócz wszelkiego rodzaju pilników, takich jak pilniki diamentowe, kamienne i żelazne, Holmenkol oferuje również kompletny zestaw do ostrzenia. Zestaw ten zawiera następujące elementy:

 • Pilnik diamentowy średni
 • Profesjonalna obrzynarka
 • Edge Trick
 • Schleifgummi

holmenkol wax

Samodzielnie naostrz swoje narty lub snowboard z Holmenkol?

Nigdy więcej nie wchodź na śnieg z tępą stalową krawędzią! Ważne jest, aby zawsze pracować od grubego do drobnego. Podczas uprawiania sportów zimowych można łatwo poprawić stalową krawędź, aby uzyskać maksymalną przyczepność na twardym śniegu. Przekonany do rozpoczęcia ostrzenia? Sprawdź całą kolekcję artykułów na temat ostrzenia tutaj. Nadal się denerwujesz i chcesz najpierw zobaczyć, jak to się robi? Nie ma problemu. Przyjdź do naszego salonu w Nijverdal. Chętnie Ci pomożemy! Możemy na przykład wspólnie naostrzyć narty lub snowboard. Krok po kroku nauczymy Cię właściwej kolejności. Udzielimy również wskazówek, jak zwiększyć przyczepność, ostrząc stalową krawędź pod określonym kątem.

Holmenkol zestaw wosku

Po naostrzeniu snowboardu lub nart można nawoskować podstawę lub podstawę. Można to zrobić na różne sposoby, ale najlepszym sposobem jest użycie gorącego wosku. Wosk nakłada się za pomocą żelazka. Najpierw upewnij się, że deska jest czysta. Można to zrobić za pomocą sprayuHolmenkol WaxAb lub gorącego wosku do gorących warunków. Aby to ułatwić, Holmenkol przygotował zestaw Wax zawierający wszystko, czego potrzebujesz do prawidłowego nawoskowania nart lub snowboardu. Zestaw składa się z następujących elementów:

 • Smartwaxer
 • Szczotka syntetyczna
 • Szczotka z włosia końskiego
 • Szczotka miedziana
 • Wosk ab 200ml
 • Zatyczka do wiązania
 • Paski FX czarne 5 sztuk
 • skrobak 3mm
 • Worldcup mix zimny czerwono-niebieski 2x35gr.
 • Mieszanka Worldcup Gorąca żółto-czerwona 2x35gr.
 • etui na wosk

holmenkol

Chcesz samodzielnie nawoskować narty lub snowboard?

Zdecydowanie zalecamy samodzielne woskowanie nart lub snowboardu! Możesz sam zdecydować, jakiego wosku użyć. W większości sklepów woskują narty lub snowboard woskiem uniwersalnym. Nie ma w tym nic złego, ale jeśli wybierasz się na zimową wycieczkę sportową pod koniec sezonu, zaleca się użycie wosku na ciepłe warunki. Ponadto można użyć żelazka, aby roztopiony wosk wniknął głębiej w podstawę, umożliwiając nałożenie kilku warstw. Czy chciałbyś rozpocząć woskowanie snowboardu? Zastanawiasz się, jak nawoskować deskę? Chętnie pomożemy ci zacząć. Regularnie prowadzimy kliniki woskowania w naszym sklepie snowboardowym. Oferujemy również możliwość wspólnego woskowania deski snowboardowej. Wyjaśniamy krok po kroku, co się z tym wiąże

Holmenkol slijpset

Holmenkol Płynny wosk

Holmenkol opracowaliśmy coś nowego, co sprawia, że woskowanie podczas wakacji jest o wiele łatwiejsze. Większość płynnych wosków wystarcza na jeden dzień. Marka wprowadziła na rynek płynną wersję swojej popularnej mieszanki Alpha, beta i Ultra. Ten płynny wosk łatwo nakłada się za pomocą szmatki. W przeciwieństwie do większości płynnych wosków, wnika głęboko w podłoże. Nakładaj go po jeździe na nartach lub snowboardzie, aby wchłonął się podczas snu. Posmaruj i snowboard lub narty są gotowe na kolejny wspaniały dzień.

Holmenkol Wosk Betamix do wszystkich temperatur

Najczęściej sprzedawanym woskiem Holmenkol jest Betamix. Jest to wosk odpowiedni do wszystkich temperatur, który służy również jako dobra baza. Zasadniczo można nałożyć kilka warstw wosku Betamix na nową deskę snowboardową lub narty. Deski i narty są fabrycznie woskowane w minimalnym stopniu. Zanim więc po raz pierwszy wjedziesz na śnieg ze swoim nowym nabytkiem, powinieneś go dobrze nawoskować. Po dobrym nawoskowaniu podstawy można w razie potrzeby zastosować wykończenie. Aby uzyskać dodatkowy poślizg, można nałożyć warstwę fluoru za pomocą woskuHolmenkol Racing Base LF21.

Kolejność woskowania nart lub snowboardu za pomocą Holmenkol

Samodzielne woskowanie i polerowanie nart lub snowboardu to oczywiście świetna zabawa. Zwiększa przyjemność z uprawiania sportów zimowych. Ale jaka jest właściwa kolejność? Po prostu. Zawsze zaczynaj od naostrzenia deski snowboardowej lub nart.

Ostrzenie nart i snowboardów za pomocą Holmenkol

 1. Zabezpiecz narty lub deskę snowboardową za pomocą odpowiednich zacisków, takich jak Holmenkol Freeride Fix.
 2. Sprawdź, czy po stronie stalowej nie ma zadziorów. W tym celu należy oczywiście dokładnie przyjrzeć się nartom, ale także dokładnie je wyczuć. Czy wyczuwasz jakieś nierówności? Następnie przejdź wzdłuż stalowej strony za pomocą Oxyd mini. Umieść różowy kamień w uchwycie pilnika i pozwól mu przesuwać się po stalowej stronie. Usłyszysz i poczujesz, kiedy nierówności znikną.
 3. Czy stalowa krawędź ma już odpowiedni kąt? Na przykład 88° lub 89°? W takim razie teraz trzeba ją tylko naostrzyć. Czy kupiłeś nowe narty lub snowboard? Wtedy kąt zawsze wynosi 90°. Powinieneś więc zeszlifować nowy kąt.
 4. Jeśli stalowa strona została dość mocno poobijana podczas uprawiania sportów zimowych, zacznij od grubszego pilnika. Na przykład Holmenkol Racing File L Maxi . Oczywiste jest, że pilnik gruboziarnisty usuwa więcej krawędzi stalowej niż pilnik drobnoziarnisty.
 5. Po ponownym wyrównaniu stalowej strony i zniknięciu nierówności, należy ponownie wykonać tę samą czynność, ale drobniejszym pilnikiem, takim jak Holmenkol Racing File M Maxi.
 6. Po szlifowaniu pilnikami na stalowej stronie pozostają zadziory szlifierskie. Stalowa krawędź wygląda na ostrą i tak, jeśli przejedziesz po niej paznokciem, stalowa krawędź zeskrobuje warstwę paznokcia. Aby uzyskać jeszcze większą ostrość, należy użyć pilników diamentowych. Podobnie jak w przypadku dużych pilników, należy zawsze stosować od grubego do drobnego. Średni pilnik diamentowy będzie w sam raz.
 7. Po ostrzeniu nie zapomnij stępić punktów styku za pomocą Holmenkol Schleifgummi. Jeśli tego nie zrobisz, zauważysz, że narty lub snowboard będą gryźć podczas skręcania.

Woskowanie snowboardu za pomocą Holmenkol

 1. Przed rozpoczęciem woskowania ślizg powinien być czysty. Można ją wyczyścić za pomocą Holmenkol Waxab. Usunie to brud, który w przeciwnym razie zostałby wepchnięty do podstawy za pomocą wosku.
 2. Sprawdź bazę pod kątem uszkodzeń. Mogą one wystąpić na przykład po uderzeniu w kamień. Te dziury lub pęknięcia można wypełnić paskami naprawczymi.
 3. Przed nałożeniem wosku wyszczotkuj bazę miedzianą szczotką. Otwiera to strukturę podstawy, dzięki czemu może ona lepiej wchłaniać wosk. Należy to robić za każdym razem przed woskowaniem.
 4. Aby usunąć stary wosk z bazy, najpierw nałóż warstwę miękkiego wosku, takiego jak Holmenkol Alpha Mix. Ten żółty wosk najlepiej sprawdza się jesienią, gdy temperatury są wyższe. Możesz również użyć tego wosku do jeszcze głębszego oczyszczenia bazy. Nałóż wosk za pomocą żelazka do wosku i rozprowadź go na bazie. Po 5 minutach woskowania natychmiast zeskrob wosk ze spodu deski lub narty. Wosk jest nadal lekko miękki, więc wyciągnie brud z porów ślizgu.
 5. Teraz możesz nałożyć warstwę bazową za pomocą Beta Mix. Ale przed nałożeniem tej warstwy, ponownie wyszczotkuj ją szczotką do kupowania. Nałóż wosk i rozprowadź go na bazie. Pozostaw wosk do całkowitego wyschnięcia na co najmniej pół godziny. Najlepiej trochę dłużej.
 6. Gdy wosk dobrze się utwardzi, należy zeskrobać jego nadmiar z deski. Robi się to za pomocą skrobaczki Holmenkol Plexiklinge lub skrobaka. Użyj kciuków, aby odepchnąć skrobak od siebie w kierunku wzdłużnym. Kontynuuj skrobanie, aż cały wosk zniknie z deski.
 7. Zakończyłeś nakładanie kilku warstw wosku? Następnie wyszczotkuj bazę szczotką z końskiego włosia. Ta szczotka jest bardziej miękka niż szczotka miedziana. Szczotkowanie szczotką z włosia końskiego ponownie uwydatni teksturę.

Holmenkol kup online na Snowboards.pl

Przekonany do rozpoczęcia pracy z Holmenkol? W takim razie zapoznaj się z całą naszą kolekcją artykułów na temat wosku. Wolisz uzyskać więcej informacji? A może chciałbyś zobaczyć, jak to robimy? Jak najbardziej! Wpadnij do naszego salonu w Nijverdal, a chętnie Ci pomożemy.