Dakine

dakineDakineZałożona na Hawajach w 1979 roku i znajdująca się na szczycie góry Hood w Hood River w stanie Oregon, produkuje plecaki, torby snowboardowe, rękawice snowboardowe i wszelkiego rodzaju inne akcesoria snowboardowe.

Dakine snowboard materiaal

Podstawowe wartości Dakine

Szacunek zawsze był podstawową wartością Dakine. Dakine początkowo wyprodukował linię surfingową opracowaną z szacunku dla fal Maui, skierowaną głównie do mieszkańców. W oczach Dakine morze i góry są czymś więcej niż tylko placem zabaw. Dakine postrzega te miejsca jako raje, w których relaks i wolność łączą się ze sobą. Działania Dakine na rzecz zrównoważonego rozwoju opierają się na szacunku i uznaniu dla tych miejsc i relacji. Dakine wierzy, że nasza planeta i nasze społeczności potrzebują pomocy, a ostatecznie możemy mieć pozytywny wpływ na świat poprzez zmniejszenie wpływu produktów, poprawę procesów wewnętrznych i pomoc w budowaniu społeczności zwolenników poprzez wspólne pasje.

Szacunek dla produktów Dakine

Najlepszą rzeczą, jaką robi Dakine, jest tworzenie świetnych produktów, ale nawet najlepszy produkt ma wpływ na środowisko, dlatego Dakine zawsze pracuje nad zmniejszeniem tego wpływu, zapewniając jednocześnie zrównoważony rozwój i funkcjonalność. Każdego roku Dakine poszerza swoją wiedzę i opcje materiałowe, ułatwiając podejście do projektowania produktów przy użyciu różnych technik, które priorytetowo traktują optymalną wydajność i minimalizują wpływ na środowisko.

Zrównoważone produkty Dakine

Podczas tworzenia produktów Dakine trwałość jest priorytetem. Gdy sprzęt jest trwały, jest mniej prawdopodobne, że trafi na wysypisko śmieci. Dakine dokłada wszelkich starań, aby używać materiałów, które zmniejszają wpływ na środowisko i ludzi, którzy z nimi pracują.

Każdego roku Dakine rozszerza swój asortyment produktów, biorąc pod uwagę następujące bardziej przyjazne opcje.

Materiały z recyklingu

Dakine od dawna wykorzystuje materiały PET pochodzące z recyklingu i każdego roku stara się wykorzystywać ich więcej bez poświęcania zrównoważonego rozwoju. Włókna poliestrowe PET pochodzą z przetworzonych plastikowych butelek po wodzie i są wykorzystywane w produktach, od plecaków po odzież.

Materiały zatwierdzone przez Bluesign

System bluesign® zatwierdza cały łańcuch dostaw materiału, aby zapewnić, że wykorzystuje on najbardziej przyjazną dla środowiska chemię i procesy. Dakine wykorzystuje materiały zatwierdzone przez bluesign™ w całej swojej linii.

Dakine uitrusting

Wykończenie DWR w produktach od Dakine

PFC to substancje chemiczne często występujące w trwałych impregnatach hydrofobowych (DWR) stosowanych w sprzęcie i odzieży wyczynowej w celu zapewnienia wodoodporności tekstyliów. Wykazano, że niektóre z tych PFC zanieczyszczają drogi wodne. Dlatego Dakine współpracuje ze swoimi partnerami w celu zwiększenia wykorzystania wykończeń DWR wolnych od PFC i PFC(ec).

Dakine zamów online na Snowboards.pl

W przypadku produktów z Dakine, trafiłeś we właściwe miejsce na Snowboards.pl. Znajdziesz tu również odzież snowboardową innych marek! Zamów online bezpiecznie i szybko lub odwiedź nasz sklep snowboardowy. Nasz sklep jest łatwo dostępny, a parking jest bezpłatny.