Podeszwy

Niestandardowe podeszwy snowboardowe

To, że jazda na snowboardzie jest niesamowita, wiemy oczywiście od dawna. Istnieje jednak spora grupa osób, które codziennie cierpią z powodu zimnych i obolałych stóp podczas jazdy na snowboardzie. Sporty zimowe wymagają wiele od twojego ciała i szybko cierpisz z powodu pieczenia stóp, skurczów lub zimnych palców. Dobre wkładki wspierają łuk stopy i zmniejszają nacisk na piętę. W rezultacie nacisk jest lepiej rozłożony na stopę.

snowboard zooltjes

Unikaj zmęczenia i problemów ze szczypaniem nerwów

Podczas jazdy na snowboardzie stopa nie rozwija się. Nacisk wywierany jest głównie naprzemiennie na piętę i przodostopie. Nie wykonujemy tego ruchu w codziennym życiu i może to powodować problemy ze szczypaniem nerwów. Powoduje to mrowienie stóp. Ponadto zmniejsza krążenie krwi, co może również powodować zimne stopy.

Zapobieganie punktom nacisku spowodowanym nadpronacją dzięki podeszwom snowboardowym

Oprócz zapobiegania szczypaniu nerwów, wkładki snowboardowe zapobiegają również nadmiernej pronacji stopy. Podczas zginania kolan stopy często przechylają się bardziej do wewnątrz. Ponadto duża grupa osób (niektórzy w większym stopniu) mają obwisłe stopy. Stopy te opadają jeszcze bardziej podczas jazdy na snowboardzie. Punkty nacisku mogą wtedy wystąpić po wewnętrznej stronie stopy, gdy naciska ona na wnętrze buta. Ponadto może pojawić się ból małego palca, ponieważ stopa lekko się obraca. Dobre podeszwy snowboardowe wspierają stopę, zapobiegając nadmiernej pronacji.

Odpowiednie wsparcie łuku dla wysokiego podbicia

Kiedy masz wysokie podbicie, zauważysz, że masz również dużo miejsca pod stopą. Nacisk powstający podczas jazdy na snowboardzie powoduje opadanie stopy. W rezultacie stopa staje się nieco dłuższa i nieco szersza. Aby zapobiec ugięciu, łuk stopy powinien być wyściełany. Większość standardowych podeszew w butach snowboard owych nie ma funkcji wsparcia. Dlaczego nie? To bardzo proste. Każda stopa jest inna i potrzebuje innej podeszwy. Ktoś z obwisłą stopą (płaskostopiem) nie może stać na wkładce z wysokim łukiem. I odwrotnie, ktoś z wysokim podbiciem (duża przestrzeń pod stopą) nie ma wsparcia na płaskiej podeszwie snowboardowej.

Sidas Wkładki snowboardowe do jazdy na nartach lub snowboardzie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych marek wkładek snowboardowych. Liderem na rynku w tej dziedzinie jest Sidas. Dobrą podeszwą jest na przykład zimowa wersja 3Feet od Sidas. Podeszwy dostępne są w 3 wariantach. Niskie, Średnie i Wysokie. Ponadto ta zimowa wersja posiada aluminiową izolację pod przednią częścią stopy dla dodatkowej izolacji.

snowboard schoenen zooltjes