Buty snowboardowe

Kup buty snowboardowe

Nie ma nic bardziej irytującego niż źle dopasowane buty snowboardowe. Czasami wypożyczalnie dają ci buty, które są za duże lub buty, które nie pasują do twojej stopy. W Sideways buty znajdują się najwyżej na naszej liście sprzętu, który warto kupić samemu. Dlaczego? Ponieważ wtedy zawsze wiesz, że masz dobre buty snowboardowe.

Istnieje wiele różnych rodzajów butów snowboardowych, takich jak buty freestyle, buty freeride Czy wiesz już, czego szukasz? W takim razie zapoznaj się z naszą kolekcją butów snowboardowych od Burton, VANS, ThirtyTwo i Nidecker.

Które buty snowboardowe do mnie pasują?

Trudno jest zdecydować online, które buty snowboardowe będą pasować. W naszym salonie zawsze jesteśmy gotowi pomóc Ci znaleźć odpowiednie buty snowboardowe.

Na początek oczywiście istnieją różnice między męskimi i damskimi butami snowboardowymi.

Następnie są różne rodzaje zapięć. Pomyśl o tradycyjnym zapięciu na sznurowadła, coraz bardziej popularnym bucie snowboardowym z zapięciem BO A (obrotowym), szybkim zap ięciu na sznurowadła lub kombinacji tych różnych zapięć.

snowboard boots

Buty z zapięciem BOA

Pojedyncze zapięcie boa jest bardzo szybkie i łatwe w regulacji. Nawet na środku stoku. Dzięki prostemu przekręceniu szybko się zaciska, a buty snowboardowe można łatwo otworzyć, zdejmując przycisk BOA. Chcesz kupić nowe buty snowboardowe?

Buty ze sznurowadłami

Buty snowboardowe zesznurowaniem to najbardziej tradycyjne buty snowboardowe. Odkąd istnieją buty snowboardowe, sznurowadła są ich częścią. Zaletą sznurówek jest to, że można bardzo dokładnie określić ciasność butów. Ponadto, sznurowadła są stosunkowo łatwe i tanie w wymianie, gdy się zużyją.

Buty z zapięciem speedlace

Zapięcie speedlace to w rzeczywistości nic innego jak sznurek, który ciągnie się jak sznurówkę, a następnie zaczepia za specjalnym zapięciem. Jest to wygodny sposób na zamknięcie całego buta za jednym razem. Często sznurówki te można zaciągnąć osobno dla każdego obszaru.

Połączone zamknięcia w butach snowboardowych

Hybrydowe zamknię cia w rzeczywistości łączą kilka zamknięć w 1 kompletny system zamykania. Pomyśl o 2 zapięciach Boa dla różnych stref buta snowboardowego, połączeniu sznurowadeł i zapięcia BOA, tak jak w butach snowboardowych. VANS. Istnieje również wiele kombinacji z SPeedlace i BOA.

Elastyczność butów snowboardowych

Z grubsza rzecz biorąc, buty snowboardowe można podzielić na trzy kategorie. Buty snowboardowe o niskim flexie, które są miękkie i wybaczają błędy. Następnie są buty snowboardowe ze średnim flex em i sztywne buty snowboardowe z wysokim flexem. Ostatni typ butów jest często uwielbiany przez freeriderów, carverów lub osoby, które chcą mieć duży kontakt z deską. Można sobie wyobrazić, że sztywny but z flexem 7 lub wyższym jest bardzo bezpośredni i twardy. Dzięki temu każdy ruch jest przenoszony bezpośrednio na deskę snowboardową. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zaawansowanych.

Jeśli jesteś początkujący lub szukasz głównie komfortu, wybierz bardziej miękki but z niższym flexem. W ten sposób nie każdy niewłaściwy ruch jest natychmiast przenoszony na deskę snowboardową. Bardziej miękki but może być również bardzo przydatny, jeśli często spędzasz czas w parku i musisz często lądować. W twardych butach jest to po prostu mniej wygodne.

Jaki rozmiar butów snowboardowych wybrać?

Z naszego doświadczenia wynika, że wielu snowboardzistów ma za duże buty snowboardowe. Za duże buty wyglądają bardzo ładnie w sklepie, ale podczas jazdy na desce szybko powodują problemy. Zawsze zaczynamy od zmierzenia stopy. W końcu pomiar to wiedza. Gdy tylko przymierzysz buty snowboardowe, pierwsze wrażenie będzie takie, że są za małe. To dlatego, że MUSISZ poczuć przód buta zaraz po jego założeniu. Kopnij piętą w podłoże tak, aby pięta wsunęła się do końca w tylną część buta. Zamknij but i stań w takiej samej pozycji jak na snowboardzie. Natychmiast zauważysz, że Twój palec jest wolny od przodu. Napisaliśmy obszerny artykuł na ten temat: jak dopasować buty snowboardowe.

snowboard schoenen kopen

Jak ciasne powinny być buty snowboardowe?

Czy kiedykolwiek cierpiałeś z powodu zimnych palców lub mrowienia stóp podczas jazdy na snowboardzie? Często buty snowboardowe są zbyt ciasne. Jest to kolejna konsekwencja zbyt dużych butów. Podczas jazdy na snowboardzie chcesz, aby Twoje stopy pozostały w butach i nie ślizgały się. Ma to wpływ na sterowanie. Jeśli buty są za duże, masz tendencję do ciaśniejszego ich zamykania, aby się nie ślizgać. W ten sposób zmieniasz dopasowanie buta, tworząc punkty nacisku, które utrudniają krążenie krwi.

Znana marka obuwia

Czy wiesz, że VANS była jedną z pierwszych marek produkujących buty snowboardowe? Buty od VANS są pełne technicznych gadżetów, które sprawiają, że są bardzo popularne. Na przykład w piętach podeszwy znajduje się "Popcush". Zapewnia to dodatkową amortyzację po twardym lądowaniu. Ponadto wszystkie buty snowboardowe VANS posiadają wewnętrzną wyściółkę termiczną, która zatrzymuje ciepło. Dzięki temu palce u stóp pozostają przyjemnie ciepłe. VANS jest również bardzo dobry w tworzeniu zamknięć. Najlepsze modele, takie jak VANS Infuse i VANS Invado, mają hybrydowe zapięcie. Oznacza to, że modele boost posiadają zamknięcie BOA z tradycyjnymi sznurowadłami. Ta kombinacja pozwala na idealne zamknięcie butów

Burton Buty snowboardowe

Jeśli jeździsz na snowboardzie od jakiegoś czasu, oczywiście znasz markę Burton. Oprócz dobrych desek snowboardowych i wiązań, amerykańska marka produkuje bardzo dobre buty snowboardowe. Przez lata modele Burton Ruler i BurtonPhoto BOA od lat cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie uwielbiane jest dopasowanie i sposób, w jaki buty pasują do wiązań Burton.

ThirtyTwo buty snowboardowe

Thirtwo to amerykańska marka, która w całości skupia się na tworzeniu butów snowboardowych. To, z czego ThirtyTwo jest znana i chwalona, to długotrwałe dopasowanie. Nie oczekuj, że buty tej marki będą od razu idealnie dopasowane. Przyjdź do naszego sklepu i pozwól butom ThirtyTwo rozgrzać się na Twoich stopach. Wolisz zamówić buty online? Nie ma problemu. Ten sam efekt uzyskasz po jednym lub dwóch dniach dobrej jazdy na desce.

Jeśli regularnie oglądasz filmy snowboardowe, te buty snowboardowe są często widoczne. Na przykład Jeremy Jones i Scott Stevens jeżdżą w butach ThirtyTho. Modele, które często można zobaczyć to ThirtyTwo Lashed i TM-2.

snowboard schoenen

Nidecker buty snowboardowe

Jakiś czas temu Nidecker przejął markę snowboardową Flow. Nazwy pozostały takie same, jak Nidecker Tracer i Helios. Nidecker buty pasują do każdego wiązania snowboardowego. Do wiązań Flow najlepiej pasują buty Nidecker. Kształt buta snowboardowego dokładnie pasuje do wiązania Flow.

Zamawianie najlepszych butów snowboardowych online

W Sideways mamy dużą kolekcję butów snowboardowych dla każdego typu snowboardzisty i stopy. Nie jesteś z Nijverdal, chcesz zamówić buty snowboardowe online i potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami. Zapoznaj się z naszą kolekcją butów od VANS, Burton, Nidecker i ThirtyTwo buty snowboardowe

Nadal nie masz pewności co do najlepszego rozmiaru? Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta . Możesz to zrobić szybko i łatwo przez e-mail, WhatsApp lub telefon. Najlepszym sposobem jest odwiedzenie naszego sklepu snowboardowego w Nijverdal. Zmierzymy Twoje stopy. Na podstawie tego pomiaru i Twoich życzeń znajdziemy buty snowboardowe, które najlepiej do Ciebie pasują. Oczywiście najlepiej jest je najpierw przymierzyć.

Overview snowboards gender